Jesteśmy w ćwierćfinale!


Historyczny wynik w Saint-Étienne. Polska reprezentacja wygrała ze Szwajcarią mecz o ćwierćfinał Euro 2016

Na Stade Geoffroy-Guichard kibicowało około 15 tysięcy kibiców biało-czerwonych.

Przez całe spotkanie na stadionie w Saint-Étienne słychać było donośny doping obu drużyn. Zdecydowanie wybijali się jednak polscy kibice. Możliwe, że także dzięki skandowaniu „Polska, biało-czerwoni”, „Biało-czerwone, to barwy niezwyciężone” i „Lewandowski” Polska wygrała spotkanie.

Wszyscy przed meczem typowali wynik i obstawiali zakłady. Co ciekawe, przewidywany wynik spotkania Polski i Szwajcarii pojawił się na stadionowym telebimie kilka godzin przed meczem. Nie wiadomo, czy był to czyjś żart czy komputer zwariował, ale na wyświetlaczu widniał remis 2:2. W rzutach karnych 7:6 wygrali Polacy. Niewiele się pomylił – naprawdę było 1:1 i 5:4 w karnych dla Polski.

Obiekt Stade Geoffroy-Guichard pomieścił 35 tys. kibiców. Stadion znany jest także pod nazwą Le Chaudron, czyli „kocioł”. Wszystko dlatego, że znajduje się na otwartej przestrzeni i zawsze panuje na nim upał. Faktycznie – podczas spotkania Polski i Szwajcarii zdecydowanie było gorąco.

Polscy kibice świętować będą pewnie długo. Emocje i radość było jednak widać już od kilku dni na ulicach ledwie 170-tysięcznego miasta.

Polskie i szwajcarskie flagi są do siebie bardzo podobne. Z oddali w czasie meczu trudno było więc poznać, kto kibicuje której reprezentacji. Wiele osób zadawało więc sobie pytanie: czy Szwajcarzy też określają się mianem „biało-czerwonych”?

Kibice do końca wierzyli, że polska reprezentacja ma duże szanse na udział w dalszych rozgrywkach Euro. Nie było łatwo – to był bardzo emocjonujący i pełen okazji bramkowych mecz. Kiedy po wyniku 1:1 rozpoczęła się dogrywka, użytkownicy Twittera byli pewni, że zakończy się ona strzałami karnymi. Na szczęście Polacy byli skuteczniejsi i jesteśmy w ćwierćfinale.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s